eN


Estetikos Globa Samtyje

VšĮ „Ars communis“ ir ŽemAt organizuojamas projektas „Estetikos GlobaL“ pasipildo naujais renginiais ir pavadinimais. Tai pirmasis projektas Lietuvoje skirtas neformalaus vaikų ugdymo provincijoje kritikai ir nežinių visuomenės reprezentacijai. Juo siekiama atsikratyti populiarių norų ir su tuo susijusių kompleksų, elgesio modelių, pabandyti atsiriboti nuo negatyvių viešo gyvenimo įvaizdžių kuriant ir skleidžiant naujas meno ir kultūros kategorijas provincijoje. Pagrindinę šio projekto idėją nulėmė Domo Noreikos ir Agnės Bagdžiūnaitės paveldosaugos ir meno mokymai bei viešo gyvenimo fragmentai savo namuose, Žeimių dvare.
Rugpjūčio 8 dieną, 16-23 val. Žeimių dvaro sodyboje, bendradarbiaujant su Jonavos kultūros centru, bus pristatomas respublikinis bardų festivalis „Samtis“. Festivalio metu pasirodys Jonavos bardai, Pagulbis, Loreta Zabalujeva, Vaidotas Mineikis, Gediminas Storpirštis, Dangutė, Birutė ir Vytautas, Vilija Urbonienė bei Vytautas Babravičius. Koncertas atviras visuomenei ir kiekvienam bus suteikta galimybė ne tik klausytis, bet ir dainuoti bei muzikuoti.
Nuo rugpjūčio 9 d. ŽemAt auklėtinių komuna, vadovaujama Tado Noreikos, Aistės Saulytės ir Žako Karotino planuos kultūros paveldo šimtmečio pagrobimo bylą: laikinai iškels Žeimių dvarą į Šakius ir tris kitus nežinomus Lietuvos dvarus. Dingusio Žeimių dvaro pėdsakų bus galima ieškoti turistinėje sekretų parodoje „Rudens Indai“. Idėjos autorės Agnės Bagdžiūnaitės teigimu: „negali žinoti kur prasideda ir kur baigiasi ši paroda, tačiau svarbu suvokti, kad tai paroda, ir, kad ji apie išnykusius ir beišnykstančius. Vaizdingą žemėlapį ir išsamų turistinį parodos „Žeimiai travel“ gidą nuo rupjūčio 30 d. bus galima užsisakyti internetu (www.zeimiudvaras.lt).
Festivalio metu taip pat bus galima apžiūrėti Tarptautinę fotografijų parodą „Intymus maištas“.

<<