eN


Paroda “Intymus maištas” ir seminaras “ŽemAt savastis ir vaikystės ribos”

Liepos 5. – rugpjūčio 31. dienomis „Ars communis“ ir ŽemAt vykdo vasaros projektą „Estetikos GlobaL“. Tai pirmasis projektas Lietuvoje skirtas neformalaus vaikų ugdymo provincijoje kritikai ir nežinių visuomenės reprezentacijai. Juo siekiama atsikratyti populiarių norų ir su tuo susijusių kompleksų, elgesio modelių, pabandyti atsiriboti nuo negatyvių viešo gyvenimo įvaizdžių kuriant ir skleidžiant naujas meno ir kultūros kategorijas provincijoje. Pagrindinę šio projekto idėją nulėmė Domo Noreikos ir Agnės Bagdžiūnaitės paveldosaugos ir meno mokymai bei viešo gyvenimo fragmentai savo namuose, Žeimių dvare.

Projektas bus pristatomas liepos 5-ą dieną, Žeimių miestelio šventės metu. Pristatant projektą Žeimių dvaro sodyboje vyks tarptautinės parodos „Intymus maištas“ (Intimate revolt) atidarymas.

Žeimių dvare bus eksponuojama 10-ies autorių fotografijų paroda. Projekto autorės fotografės Vilma Samulionytė (Lietuva), Molly Radecki (JAV), Natasha Košmerl (Slovėnija), Dorotėja Bylica (Lenkija), Katarina Bričova (Slovakija), Zuzana Podolska (Čekija), Michaela Kifr (Vokietija-Izraelis), Gulbin Ozdamar (Turkija), Sitara Ibrahimova (Azerbaidžanas), Kristyna Muller (Švedija).

Ši tarptautinės fotografių grupės (visos panašaus amžiaus) paroda kultūriniu atžvilgiu gali atspindėti daugybę situacijų, šiomis dienomis vykstančių pasaulyje.

Kurdamos šį tarptautinį projektą, autorės išsikėlė sau tikslą su paroda apkeliauti visas dalyvių šalis (Čekiją, Slovakiją, Lenkiją, Slovėniją, Turkiją, Lietuvą, Azerbaidžaną, Švediją ir JAV), nes kiekviena šalis turi kažką bendro su šiuo projektu.

Fotografės, nagrinėdamos temą, kiekviena iš savo perspektyvos leidžia žiūrovui rasti savo žiūrėjimo tašką ir suprasti jų nagrinėjamą šalies aspektą, šiuo atveju Žeimių miestelio, kontekste.

Ši paroda jau buvo eksponuota Čekijoje, Turkijoje ir Slovėnijoje. Atidarymo metu taip pat bus atidarytas Agnės Bagdžiūnaitės klausimų biuras, skirtas Žeimių miestelio vaikų ir kitų parodos lankytojų susipažinimui su autoriais. Šis klausimų biuras atspindės meno pateikimo ir patiekimo vaiko raidos psichologijos kontekste sąlygas.

Kartu su paroda, kuri bus eksponuojama Žeimių dvare iki rugpjūčio 31 d., liepos 6 d. 21 val. vyks „Skalvijos“ kino akademijos vasaros stovyklos darbų peržiūra.

Rugpjūčio 1 d. 17 val. – ŽemAt auklėtinių seminaras ŽemAt savastis ir vaikystės ribos“. Seminare bus aptariamos Žeimių subkultūros bendrume ir atvirume bei skirtingos organizacijos Žeimių dvare. Skirtingomis ir palankiomis formomis šis projektas bus pristatomas įvairiuose Lietuvos miesteliuose ir dvaruose.

Kontaktai pasiteiravimui:
VšĮ „Ars communis“

Rima Noreikienė
Tel. nr. +37068256519
El. paštas: rimanoreikiene@gmail.com

ŽemAt
Agnė Bagdžiūnaitė
Tel. nr. +37065664758

Domas Noreika
Tel. nr. +37061002855
El. paštas: aikas.zado@gmail.com

„Intymus maištas“

Jūratė Samulionytė
+370 620 71766
El. paštas: jurate.samulionyte@gmail.com

<<