eN


Tylos sodai

ŽemAt kviečia į koncertą “Tylos sodai”
Birželio 28 dieną Žeimių dvare (Jonavos raj.)
Dalyvauja: Birutė Mar (aktorė), Andrė Pabarčiūtė (balsas), Liudas Mockūnas (saksofonas).

„Tylos sodai”- žinomų Lietuvos kūrėjų aktorės Birutės Mar, dainininkės Andrės Pabarčiūtės ir saksofonisto Liudo Mockūno nauja improvizacijų programa, apjungianti laisvąją džiazo muziką bei R.Tagorės poeziją, kviečianti klausytojus kartu pabūti kūrybos erdvėje, kur iš ČIA IR DABAR tvyrančios bendros tylos gimsta žodis ir muzika…

2007 metų vasarą aktorė, poetė Birutė Mar ir džiazo dainininkė Andrė Pabarčiūtė susitiko Tarptautiniame Literatūros festivalyje Švedijoje, Kristiandštate. Ši pažintis tapo dviejų menininkių kūrybinio bendradarbiavimo pradžia – 2008m. Lietuvos Nacionalinio dramos teatro scenoje gimė spektaklis „Šilkas“ pagal A.Baricco romaną (inscenizacijos autorė ir rež.Birutė Mar), kur japonės vaidmenį sukūrė A.Pabarčiūtė, o prancūzės Elenos – B.Mar.

Kūrėjas vienijo idėja apjungti žodį ir garsą, laisvąjį džiazą ir poeziją – taip gimė ir sumanymas parengti žodžio ir muzikos improvizacijų programą „TYLOS SODAI“.

Trumpai apie kūrėjus:

Birutė Mar (Marcinkevičiūtė) – teatro ir kino aktorė, režisierė, poetė. Teatro meną studijavo Sankt Peterburgo Teatro, Muzikos ir Kino Institute, vėliau Tokijuje mokėsi tradicinio japonų šokio bei No teatro technikos. Nuo 1994m. - Lietuvos Nacionalinio dramos teatro aktorė. Žinoma kaip viena įdomiausių poezijos interpretatorių, yra apdovanota festivalio „Poezijos pavasaris“ prizu kaip geriausia aktorė-skaitovė. Birutės Mar kūryboje svarbią vietą užima individualios raiškos eksperimentiniai projektai ir monospektakliai, apjungiantys teatrą, muziką, poeziją ir šokį; savaip interpretuojantys asmenines patirtis, įvairių kultūrų įtakas. Birutės Mar žinoma kaip monospektaklių kūrėja („Žodžiai smėlyje“, „Meilužis“, „Poetė“ „Antigonė“), pelniusi daug tarptautinių apdovanojimų. Taip pat kuria poeziją, prozą, pjeses ir libretus operoms.

Andrė Pabarčiūtė – kylanti Lietuvos džiazo žvaigždė; dainininkė, pianistė, kompozitorė. Šiuo metu studijuoja Lietuvos Muzikos Akademijoje (prof.P.Geniušo fortepijono klasėje). Džiazo mokėsi pas V.Čekasiną, vokalo technikos – pas S.Stonytę. Dalyvauja daugelyje tarptautinių džiazo projektų, koncertuoja su žymiais Lietuvos ir užsienio džiazo atlikėjais.

Liudas Mockūnas – vienas iškiliausių Lietuvos džiazo kūrėjų, tarptautinių projektų iniciatorius, daugelio konkursų laimėtojas. Moderniojo džiazo ir laisvosios avangardinės muzikos atstovas. Kompozitorius, pūtikas, sukūręs individualų grojimo pučiamaisiais stilių, prisodrintą neįprastų garsinių efektų. Savo kūryboje tirpdantis ribas tarp džiazo ir šiuolaikinės akademinės muzikos.

<<