eN


EVERYTHING IS IN THE PAST/INTERNATIONAL DOM Культурu

Žeimių dvaro sodyboje praeitis aktuali ir jauniems “everything is in the pasT/international DOM Культурu”

NUO 2010 m sausio 3d. iki lapkričio 26d. ŽemAt ir VšĮ "Ars communis" pradeda vykdyti projekta "everything is in the past/international DOM Культурu". Tai jau antrasis projektas Lietuvoje, reprezentuojantis nežinių visuomenę ir neformalų vaikų ugdymą provincijoje ir yra skirtas įdomiausių praeities modelių peržiūrai ir jų sklaidos bei reprodukavimo strategijoms.

Pasaulinėje žinių ekonomikoje įvairios praeities fikcijos vis labiau lemia kasdieninio gyvenimo logiką. Praeitis yra svari pasaulio pažinimo ir mąstymo priežastis, vykstanti informacijos vartojimo ir žinių nepasitikėjimo erdvėje. Praeitis nereikšminga tiems, kurie negerbia senųjų vertybių, tačiau, ar iš tiesų mūsų laikų žmonėms praeitis tapo nereikšminga?

Pasitelkiant pedagogines neformalaus ugdymo praktikas ir vadovaujantis nekasdieninės komunikacijos principais, Žeimių dvaras taps aktualia neįsisąmoninta dabarties būsena ir realiu praeities kultūros centru, su ištisus metus veikiančiais ir nuolat pasipildančiais renginiais.

Projekto programa sudaryta iš trijų ciklų: “everything is in the past” - klasikinės praeities suvokimo formos, „Etulosba Erutuf“ - dabartinės praeities fomos, „Rytdienos dvasia“ - kultūros centrai ir kultūra kaip praeitis. Tad kiekvienas suras sau tinkamą praeities patyrimo variantą, sudalyvaudamas istorinės Žeimių dvaro sodybos renginiuose arba pasimetęs dabartyje.

Projektas pradedamas sausio 3d. tarptautine kilnojamujų paveikslų paroda "Viskas yra praeityje/everything is in the pasT". Parodoje pristatomi nauji Rusijos realizmo dailės atstovų "Peredvižnikų" paveikslai, kuriuos sukūrė ŽemAt ir kiti jauni menininkai. Vaizduojamos įtakingos praeities fikcijos ir vaizdiniai, jų gyvenimas vaizduojamajame mene ir už jo ribų: peržvelgiama rusiškos ir lietuviškos dailės politinių ir socialinių vaizdinių buvimo būdų įvairovė, aktualumas išnykusioje šiuolaikinėje kultūroje ir mene.

Šia paroda taip pat atkreipiamas dėmesys į stiprėjančias pilietines jaunųjų menininkų iniciatyvas Lietuvos provincijoje.

Paroda truks 10 mėnesių, nuolat papildant ir perkilnojant ekspoziciją.

Dalyviai: Aušra Vismantaitė (LT)/Grigorijus Miasojedovas (RU), Darius Subačius (LT)/V. М. Маksiмоvas RU), Marta Žuravskaja (RU), Tadas Noreika (ŽemAt)/Vasilijus Surikovas (RU), Agnė Bagdžiūnaitė (ŽemAt), Aistė Saulytė (ŽemAt), Domas Noreika(LT)/Ivanas Kramskojus(RU)


<<